Wirtualna Rzeczywistość (VR) - czym jest ?

Wirtualna rzeczywistość (ang. virtual reality - VR) to technologia, która pozwala odbiorcy na interakcję z symulowanym komputerowo środowiskiem. W trakcie korzystania z wirtualnej rzeczywistości dochodzi do odcięcia użytkownika od rzeczywistości i przeniesienie do całkowicie cyfrowego otoczenia. W świat VR odbiorcę przenoszą specjalne ekrany generujące trójwymiarowy obraz. Zazwyczaj do interakcji z wirtualną rzeczywistością używa się specjalnych okularów. Doświadczany obraz jest w czasie rzeczywistym aktualizowany zgodnie z punktem widzenia użytkownika. Dzięki pracy programistów, grafików i wielu specjalistów z dziedziny VR, wrażenia w trakcie prezentacji są bardzo bliskie naturalności. Wirtualna rzeczywistość praktycznie nie ma ograniczeń w zastosowaniu. Swoim zakresem obejmuje prezentacje przedmiotów, pomieszczeń, przestrzeni publicznych, zdarzeń (w tym historycznych), procesów produkcyjnych, zadań serwisowych, gier i wiele innych.

Nowy wymiar prezentacji

Możliwość prezentacji przedmiotów, pomieszczeń i usług w całkiem nowej odsłonie. Prezentacja miejsc z pozoru niedostępnych staje się możliwa. Pozwól swoim klientom, bez wychodzenia z domu, zakochać się w Twoich usługach.

Zwiększone zaangażowanie

Osoby korzystające z VR są bardziej zaangażowane. Biorą aktywny udział w prezentacji. Zanurzają się w świat, który został specjalnie dla nich wykreowany. Wykorzystaj tę okazję do budowy relacji ze swoimi klientami o jakich wcześniej Ci się nawet nie śniło!

Szybsze decyzje zakupowe

Dzięki możliwości jednoczesnej prezentacji wielu wariantów, lokalizacji, opcji i udoskonaleń, Twój klient od razu poznaje pełne spektrum Twojej oferty. Wykorzystanie VR zdecydowanie skraca proces zakupowy.

JAK DZIAŁA WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ ?

Obecnie wiGenerowany przez okulary VR obraz jest srtualna rzeczywistość opiera się na dwóch filarach. Są to doznania wzrokowe i słuchowe. Doznania wzrokowe generowane są za pomocą specjalnych okularów (Oculus Quest, Oculus Rift, HTC Vive lub Samsung Gear VR). Efektów dźwiękowych najczęściej dostarczają słuchawki. tereoskopowy, dzięki dwóm wyświetlaczom prezentującym obraz dla każdego oka osobno. Stereoskopowy obraz jest odbierany przez człowieka jako naturalny, pozwala na percepcję głębi, oraz ocenę odległości od prezentowanych przedmiotów. Dla uzyskania w pełni realistycznych wrażeń, gogle VR szczelnie przylegają do twarzy, izolując użytkownika całkowicie od światła naturalnego.

W trakcie sesji wirtualnej rzeczywistości, człowiek nie jest jedynie biernym obserwatorem wygenerowanego komputerowo świata. W trakcie prezentacji odbiorca może się przemieszać (tj chodzić, biegać, skakać, kucać). Ponadto dzięki specjalnym kontrolerom, pełniącym jednocześnie funkcje czujników, możliwy jest wpływ na „otaczającą” rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość umożliwia wykonywanie prostych działań jak przesuwanie przedmiotów, otwieranie drzwi itp., bądź znacznie bardzie skomplikowanych procesów, jak na przykład montaż silnika krok po kroku.

Rozbudowana aplikacja VR dla Developres sp. z o.o.

Wirtualna rzeczywistość

Technologia VR z precyzyjnym odwzorowaniem ruchów daje możliwość pełnego doświadczenia prezentowanej przestrzeni.
Zastosowany sposób poruszania się zapewnia maksymalny komfort użytkownika podczas wirtualnego spaceru po nieruchomości.

Edycja materiałów

Intuicyjna obsługa pozwala zmieniać materiały wykończeniowe przez użytkownika, dostosowując w ten sposób wnętrze do jego gustu. Panel sterujący można wziąć do ręki i przenieść się, tak aby rezultaty zmian zobaczyć z innej perspektywy. Zyskujemy w ten sposób możliwość prezentacji różnych standardów wykończenia.

Interakcja

Zwiększenie immersji zostało osiągnięte dzięki dodaniu interakcji z otoczeniem. Otwieranie drzwi, zapalania świateł, branie przedmiotów do ręki pozwala zanurzyć się w wirtualnym świecie. Podnoszone przedmioty mogą zawierać dodatkowe informacje o nieruchomości.

ZASTOSOWANIA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

VR rozwija się bardzo dynamicznie. Pole zastosowań codziennie się rozszerza. Wielu osobom VR może kojarzyć się głównie z rozrywką w postaci filmów, gier itp. Jednakże jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Obecnie intensywne prace są prowadzone nad wdrażaniem VR w edukacji oraz szkoleniach. Mocny nacisk stawia się również na użytkowe zastosowania technik wirtualnej rzeczywistości. Obecnie prowadzone są liczne implementacje w firmach produkcyjnych, meblowych oraz stricte handlowych. Dzięki VR możemy tworzyć prezentacje, które w normalnych warunkach są niebezpieczne dla życia lub zdrowia (militaria, medycyna), bądź niemożliwe do wykonania bez poniesienia wysokich nakładów finansowych (architektura, budownictwo).

 

Stanowisko Wirtualnej Rzeczywistości

Wykorzystaj potencjał VR

W Colordrop.pl dla naszych klientów instalujemy kompletne stanowiska VR z goglami Oculus Rift, HTC Vive lub Samsung Gear VR przeznaczone do prezentacji inwestycji, produktów, szkoleń w stworzonych przez nas aplikacjach. Bardzo popularne jest wykorzystanie VR na targach nieruchomości lub na dniach otwartych. Wirtualna rzeczywistość to skuteczne narzędzie marketingowe i niewątpliwa atrakcją dla wszystkich korzystających.

Realistyczne doznania

Wizualizacje VR szybko stają się nowym standardem. Wygenerowany stereoskopowy obraz odcięty od światła zewnętrznego i wbudowane czujniki ruchu pozwalają obserwatorowi w pełni poczuć otaczającą go wirtualną przestrzeń. Dzięki najnowszej technologii VR świat wirtualny doświadczamy identycznie jak świat realny.

Interakcja

Zwiększenie immersji zostało osiągnięte dzięki dodaniu interakcji z otoczeniem. Otwieranie drzwi, zapalania świateł, branie przedmiotów do ręki pozwala zanurzyć się w wirtualnym świecie. Dzięki VR wybrane pomieszczenie w mgnieniu oka z pustych ścian zamienia się w wykończone mieszkanie o designerskich wnętrzach, halę produkcyjną, czy centrum szkoleniowe. Zaletą VR jest niebywale atrakcyjny sposób prezentacji, który pomaga klientom szybciej i w pewny sposób podjąć decyzję zakupową

Stanowisko VR

Nowe doświadczenia

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W TWOJEJ FIRMIE

Możliwości zastosowania VR jest multum. Obecnie nie ma branży, która nie skorzysta na wdrożeniu rozwiązań opartych o tę technologię. Zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu z nami, w celu doboru odpowiednich rozwiązań dla Państwa firmy. ColorDrop Studio specjalizuje się we wdrożeniach VR oraz Rozszerzonej Rzeczywistości.

Zapraszamy do kontaktu poprzez nr telefonu 607 975 205 bądź przez poniższy formularz kontaktowy!

 

ZAMÓW DARMOWĄ KONSULTACJĘ AR

Rozszerzona Rzeczywistość szturmem zdobywa kolejne przyczółki praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nie zostawaj w tyle. Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości wdrożenia Rozszerzonej Rzeczywistości w swojej firmie!

pracowaliśmy z: