PREZENTACJA PRODUKTOWA W ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

W łatwy sposób dodaj model 3d produktu na swojej stronie www i pozwól klientom korzystać z możliwości AR

Rozszerzona Rzeczywistość (AR) - co to jest ?

Rozszerzona rzeczywistość (AR) jest łącznikiem świata realnego, ze światem wirtualnym. Wzbogaca wygląd rzeczywistości poprzez nałożenie na nią, za pomocą urządzenia mobilnego, bądź dedykowanych okularów, trójwymiarowych modeli obiektów. Integracja obrazów odbywa się w czasie rzeczywistym z zachowaniem pełnej swobody doświadczeń. Osoba korzystająca z AR może prezentowane modele oglądać z każdej strony, przemieszczać je i skalować.

CZYM RÓŻNI SIĘ AR OD VR

VR czyli wirtualna rzeczywistość jest doświadczana w układzie opartym całkowicie na informacjach cyfrowych. Użytkownik jest odcięty od świata zewnętrznego, poprzez zastosowanie gogli, na których prezentowane są wirtualne obrazy. W przypadku rozszerzonej rzeczywistości (AR) wirtualne informacje są dodatkowo nakładane na obraz rzeczywistości, przy użyciu specjalnych okularów, bądź ekranu smartfona. Podstawową różnicą pomiędzy tymi typami rzeczywistości jest fakt, że AR jest „nakładką” na świat rzeczywisty. VR całkowicie blokuje doznania wizualne, ze świata zewnętrznego. Przykładowe możliwości zastosowania Rozszerzonej Rzeczywistości przedstawia poniższe wideo.

Prezentacja produktowa w rozszerzonej rzeczywistości

W łatwy sposób dodaj model 3d swojego produktu na swojej stronie www i pozwól klientom korzystać z możliwości AR

Poprawa konwersji e-commerce

Inwestycja w bezkontaktowe zakupy to korzyść zarówno dla sprzedających jak i klientów. Sprzedający zyskują większe zaufanie klientów i obniżają współczynnik zwrotów. Klienci zyskują możliwość przymierzania produktów w ich wnętrzach, co ułatwia podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

INTUICYJNOŚĆ

Prezentacja produktów w Rozszerzonej Rzeczywistości jest dostępna bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Intuicyjny sposób interakcji z modelem pozwola każdemu na swobodne zapoznanie się z produktem

TESTOWANIE W DOMU

Model 3d nakładany jest na rzeczywistość poprzez aparat smartfona. Dzięki zachowaniu odpowiedniej skali, perspektywy oraz warunków oświetleniowych, prezentowany obraz wygląda naturalnie. Dzięki temu klient jest w stanie porównać materiały, kolory oferowanych produktów, oraz zobaczyć je w bezpośrednim sąsiedztwie posiadanego wyposażenia pomieszczenia.

KOMU POTRZEBNA JEST ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ?

Na wdrożeniu technologii opartych na rozszerzonej rzeczywistości najwięcej skorzystają firmy oraz instytucje chcące zwiększyć swoją konkurencyjność. Z perspektywy klienta AR jest idealną pomocą przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Może on przetestować potencjalny zakup w swoim własnym otoczeniu, dopasować go bez użycia urządzeń pomiarowych, swobodnie zmieniać kolory i funkcjonalności. Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu. Rozszerzona rzeczywistość ma również ogromne pole do popisu w dziedzinach naukowych, szkolnictwie, oraz w szkoleniach. Pobudza ona wyobraźnie studentów do rozwiązywania trudnych problemów. Ponadto umożliwia tworzenie instrukcji obsługi, która w czasie rzeczywistym pokazuje kolejność oraz sposób wykonywania danych czynności.

W najbliższych latach przedsiębiorstwa będą masowo wdrażały rozwiązania oparte na rozszerzonej rzeczywistości.

AR - technologia przyszłości

Technologia WebXR jest natywnie obsługiwana przez komputery (PC, Mac) oraz urządzenia mobilne (Android, iOS). Platformy stajonarne pozwalają na wyświetalnie modelu 3d na stronie www (np. zamiast zdjęcia), urządzenia mobilne dodatkowo umożliwają umieszczenie modelu 3d w rzeczywistości rozszerzonej.

Dostosowanie

Prezentacja różnych wariantów jednego obiektu pozwoli na dopasowanie konkretnego mebla do wnętrza klienta.

Dodatkowe informacje

Odnośniki umieszczone w przestrzeni 3d opisujące cechy charakterystyczne produktu

Śledzenie statystyk

Możliwość śledzenia ruchu związanego z interakcjami z obiektami 3d na stronie

ZASTOSOWANIA AR

Rozszerzona rzeczywistość znajduje zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie życia. Najszybciej rozwija się w następujących obszarach

 • Branża meblowa – AR daje możliwość dopasowania mebli do wnętrza klienta, bez użycia urządzeń pomiarowych. Dodatkowo tworzone są konfiguratory AR, które pozwalają konfigurować meble „na żywo” w pomieszczeniu klienta. Tworzenie instrukcji montażu mebli w rozszerzonej rzeczywistości.
 • Marketing – poprawa sprzedaży obiektów wizualizowanych w AR, kampanie społeczne z wykorzystaniem marketów AR, budowanie więzi klienta z marką.
 • Branża automotive – szkolenia z zakresu montażu podzespołów, diagnozowanie usterek. Wyświetlanie informacji drogowych na szybie samochodu.
 • Branża szkoleniowa – ulepszone możliwości wizualizacji, oraz usprawnienie procesu nauki. Wizualizacje procesów montażowych. BHP
 • Medycyna i fizjoterapia – nauczanie poprzez wizualizację procesów zachodzących w ciele człowieka. Obrazowanie medyczne.
 • Muzea – obrazowanie cennych eksponatów. Umieszczenie ich we właściwym kontekście historycznym dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości.
 • Nawigacja – ułatwianie w przemieszczaniu się po centrach handlowych, lotniskach, muzeach. Wirtualne mapy z drogowskazami.
 • Architektura – Dzięki połączeniu z GPS obecnie możliwe są wizualizacje placów budowy, oraz budynków na miejscach, w których mają powstać.
 • Branża fitness – W bieganiu, czy sportach rowerowych przy użyciu okularów AR możemy śledzić parametry organizmu, jednocześnie korzystając z map. Trenerzy mogą w zdalny sposób przeprowadzać testy mobilności i określenie zakresu ruchu u podopiecznych.
 • Branża zbrojeniowa – Rozszerzona Rzeczywistość już znajduje szerokie zastosowanie w branży zbrojeniowej. Na przykład przy generowaniu niezbędnych informacji dla żołnierzy na polu bitwy wyświetlanych bezpośrednio na przystosowanym do tego szkle okularowym.
 • Media społecznościowe – tworzenie filtrów i nakładek wykorzystywanych w Facebook oraz Instagram stories.
 • Gry planszowe – interaktywne wersje gier planszowych. Wizualizacje interakcji bezpośrednio na planszy.

ZAMÓW DARMOWĄ KONSULTACJĘ AR

Rozszerzona Rzeczywistość szturmem zdobywa kolejne przyczółki praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nie zostawaj w tyle. Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości wdrożenia Rozszerzonej Rzeczywistości w swojej firmie!

pracowaliśmy z: